Yılport Samsunspor arayış içinde

Yılport Samsunspor arayış içinde
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Yılport Samsunspor arayış içinde

Mehmet YAZICI / SAMSUN – BHA

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Markus Gisdol, Cumartesi günü oynayacakları Atakaş Hatayspor maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gisdol, MKE Ankaragücü ile oynadıkları oyundan hoşnut olmadığını söyledi.

Samsunspor lig sonuncusu

Markus Gisdol şöyle devam etti: “Öncelikle son oynamış olduğumuz MKE Ankaragücü maçında göstermiş olduğumuz performanstan dolayı memnun olmadığımı belirtmek istiyorum. Oyunun genelinde pasif anlamda defans yaptığımızı düşünüyorum. Çok geniş bıraktık takım boyunu. Hep birlikte savaşmamız gerekiyor. Her pozisyonda topun olduğu yerde kesinlikle baskı yapıp birlikte o tarafa doğru yoğunlaşmamız gerekiyor. Açıkçası Rams Başakşehir maçında göstermiş olduğumuz performansı bundan sonrada göstermek istiyoruz.”

“Gol atmanın yollarını bulmalıyız”

“Öncelikle gol atmanın yollarını bulmamız lazım. Geçmişte de gol pozisyonlarına girmede sıkıntılar yaşandı. 6 numara pozisyonunda oyuncu bulundurmamızın sebebi merkezi kapatıp sahada güçlü olmak istiyoruz. Ama gelecekte ne olur bilemeyiz.

“Özgüven vermeye çalışıyorum”

“Kulübün ve oyuncuların bulunmuş olduğu durum sebebiyle üzerlerinde baskı olması çok normal. Ve ben de onlara daha fazla baskı yapmak istemiyorum. Buna da gerek yok. Onlara biraz daha öz güven aşılamaya çalışıyorum ki kendilerini iyi hissetsinler, güçlü hissetsinler ve onlara her zaman yardımcı olabilecek birisinin olduğundan emin olsunlar. Burada yapmamız gereken tek şey kesinlikle çok çalışmak.

“Elimizdeki oyuncularla başaracağız”

Ben buraya geleli sadece 3 hafta oldu. Şimdi yapılabilecek transferlerle alakalı da düşünmek istemiyorum. Yüzde yüz konsantremiz şu an elimde bulunan oyuncularla sahaya odaklanmak. Bazen geçmişte yapılan transferler katkı sağlayamayabiliyor ki bu gelecekte de tekrar edebilir. Eğer transfer yasağı gelmezse çok akıllıca transferler yapmamız gerekiyor.

Transfer yapılması gerekiyor

İhtiyaçlarımız doğrultusunda hangi pozisyona, hangi bölgeye doğru transfer neyse onu yapmamız gerekiyor ve bunu yaparken de akıllıca davranmamız gerekiyor. Transfer sezonunun tekrardan açılmasına iki ay gibi bir süre var. O zamana kadar da çok güzel bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmemiz ve doğru yolda ilerlememiz gerekiyor.”

Takımda şu an sakat oyuncumuz yok”

“Şu anda takımda sakat olarak sadece oyuncumuz Taylan Antalyalı bulunuyor. Her hafta tekrar ettiğim bir şey var. Bir futbolcu oynamak istiyorsa önünde koskoca bir hafta var. Antrenmanlarda bana yüzde yüzünü gösterip beni memnun etmesi ve ikna etmesi gerekiyor. Eğer bunları yaptıkları takdirde kadroya girme ve ilk 11’de oynama şansına sahip olacak.”

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.