“Türk milleti nerede bir mazlum varsa orada”

“Türk milleti nerede bir mazlum varsa orada”
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


“Türk milleti nerede bir mazlum varsa orada”

Yozgat İl Müftülüğü ve Diyanet Vakfı Yozgat Şubesi Kadın ve Gençlik Kolları tarafından Filistin yararına “Herkes İçin İyilik” sloganıyla Cumhuriyet Meydanı’nda kermes düzenlendi. Kermese katılan Vali Mehmet Ali Özkan, stantları tek tek gezdi. Kermeste ilk olarak Gazze’de hayatını kaybedenler için dualar okundu.

“Canlar yanıyor yetimin vatanında”

Kermeste konuşan Vali Özkan, “Tarihten bu tarafa mazlumla zalimin kavgasında, Batı ile Doğu’nun ayrımında, mazlumun ve masumun yanında olmaya devam ediyoruz. Dünyanın her yanında yangınlar kopuyor, canlar yanıyor. Yangınlar kopuyor mazlum ocaklarında, canlar yanıyor garibanın, yetimin vatanında, yurdunda… Türk milleti dili, dini, cinsi, soyu, huyu ne olursa olsun ayrım yapmaksınız Yaratanın yarattığının yanında olmaya devam ediyor” şeklinde konuştu.

“Türk milletinin bir geleneğidir”

Türk milletinin her zaman zor durumda olan insanların yanında olduğunu ifade eden Vali Özkan, “Türkün ve Türk milletinin büyüklüğü kimi zaman Karabağ’da, kimi zaman Suriye’de, Balkanlarda karşımıza çıkıyor. Türk milleti nerede bir mazlum varsa orda olmaya devam ediyor. Bu Türk milletinin merhametinin bir geleneğidir. İnşallah maziden atiye, günümüzden mahşere bu kutlu yolda yürümeye devam edecek. Bugün yapılan hazırlıklar da bu yürüyüşün bir gereğidir. Katkımız küçük olabilir, kimisinin desteği olmayabilir o da duasını gönderebilir. Yüreğiyle burada bulunan arkadaşlara ve destek verenlere teşekkür ediyorum. İnşallah iyilikle, güzellikle, dost doğru yürümek hepimize nasip olur” diye konuştu.

 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.