Tapu sahipleri dikkat; Ciddi cezalar geliyor!

Tapu sahipleri dikkat; Ciddi cezalar geliyor!
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Tapu sahipleri dikkat; Ciddi cezalar geliyor!

Mehmet YAZICI / SAMSUN – BHA

Konut fırsatçılığını sona erdirmek için geçilmesi planlanan yeni uygulamada e-Devlet üzerinden tapu bilgilerini doğrulamayanların ilan veremeyeceklerini ve kurallara uymayanlara ciddi cezalar verileceğini söyledi

SATIŞA ÇIKARAMAYACAKLAR

E-Devlet üzerinden getirilen şart ile konut ilanlarında sahteciliğin önüne geçilmesi hedefleniyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Coldwell Banker Zefez Ticari Gayrimenkul Uzmanı Fatih Tutar, ”İlan sahiplerinin e-Devlet üzerinden yapacağı kimlik doğrulaması ile piyasadaki manipülasyona yol açan ilanların kaldırılması amaçlanıyor. Diğer bir amaç ise üzerlerine tapu kaydı bulunmayan vatandaşların yakınları adına konut ve arsalarını satışa çıkaramayacaklar” dedi.

 

CİDDİ CEZALAR GELECEK

Yeni düzenleme kapsamında internet sitelerinin e-Devlet ile entegre edileceğine dikkat çeken Tutar, ”Bu entegrasyon aracılığıyla tapu sorgulaması yapılarak satış ilanları denetlenecek. Ayrıca fahiş fiyat veren ev ve arsa sahipleri ise yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalacak ve yüklü miktarda ceza ödemek zorunda kalacaklar. e-Devlet sistemi ise 1 Kasım 2023 tarihinde başlayacak ve gayrimenkul ilanlarını tapu kayıtlarıyla eşleştirecek.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.