Su kaynaklarını iyi yöneten ülkeler dünyanın en güçlü ülkeleri olacak

Su kaynaklarını iyi yöneten ülkeler dünyanın en güçlü ülkeleri olacak
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Aksoy: Su kaynaklarını iyi yöneten ülkeler dünyanın en güçlü ülkeleri olacak

Kayhan İNCEOĞLU – BHA 

Kırklareli Tarım ve Orman İl Müdürü olarak başarılı çalışmalarıyla Türkiye’de örnek gösterilen Malatya’nın yetiştirdiği önemli bürokratlardan Mehmet Aksoy Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle atandığı Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğünde Başarısını hizmet olarak sürdürmeye devam ediyor.

“Üreticimizin başarısı milletimizin başarısıdır”

SUTAD organizasyonda GAPTAEM ev sahipliğinde yapılan Türkiye Yüzyılı’nda Su Tasarrufu Verimliliği konulu Panele Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Aksoy katılım sağladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Eski Bakan Yardımcısı Akif Özkaldı’nın moderatörlüğünde olan toplantıya H.Ü.Ziraat Fakültesi Dekanı M. Ali Çullu, GAPBKİ Başkanı Dr. Hasan Maral, Su Yönetimi Genel Müdür Yrd Dr. Yakup Karaaslan ve SUTAD Genel Bşk. Uğur Büyükhatipoğlu panelist olarak katıldı.

İl Müdürü Mehmet Aksoy, konuyla ilgili olarak yaptığı konuşmada, “GIDA için başta Susuzluk olmak üzere çölleşme ve erozyon, bitkisel ve hayvansal pandemi, zararlı böcek istilaları, ısı değişimleri, doğal afetler, gıda arz güvenliğinde kırılmalar,ticaret kısıtlamaları, gıda milliyetçiliği, tarımsal iş gücü, gıda Göçü, gıda Savaşlarını büyük tehditler olarak sıralayabiliriz.”

İl Müdürü Aksoy, Dünya Bankası gayrisafi sıralamada 58.5 milyar $ ile Ülkemiz Dünyada 10.sırada, Avrupa’da 1.sırada olduğunu, Gıda Üretiminde ise Su dönüşümü, tarımsal dönüşüm, Yeşil dönüşüm, Dijital dönüşüm sağlayabilirsek Sürdürülebilir bir sistem oturmuş olacak” dedi.

İl Müdürü Aksoy, “Üreticimizin Başarısı Milletimizin Başarısıdır” diyerek bu yüzyılın kabul edilen kaynaklarını Su, Toprak, Gıda, Enerji Ve Dijital Teknoloji olarak sıraladı ve “Su Kaynaklarını İyi Yöneten Ülkeler Dünyanın En Güçlü Ülkeleri Olacak” dedi.

İl Müdürü Aksoy” Tüketime karşı çözüm olarak Planlama, Üretim, Dağıtım (Lojistik)” diyerek sözlerine son verdi.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.