Ordu, Filistin’in yanında

Ordu, Filistin’in yanında
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Ordu, Filistin’in yanında

ORDU -BHA

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Ordu Şubesi ve İl Müftülüğünce Filistin halkına destek olmak amacıyla Ceren Özdemir Meydanı’nda kermes programı düzenleniyor. Gönüllülerin hazırladığı yiyecek ve içecekler Filistin’deki mazlumlara gönderilmek amacıyla satışa sunuluyor. Bu çalışmalara desteklerini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler de İl Müftülüğü’nün düzenlemiş olduğu Sabah Namazı Buluşmalarına katıldı.

“Ordu’dan gönül seferberliğine destek veriyoruz”

Namaz sonrası kermes alanında düzenlenen programa da katılan ve açıklamalarda bulunan Başkan Güler, Ordu’dan gönül seferberliğine önemli bir destek verdiklerini söyledi.

Yaşanan dramın bir an önce son bulması temennisinde bulunan Başkan Güler, “Dayanılmaz şekilde bir insanlık dramı, utanç dramı seyrediliyor. Bugün de Diyanet İşleri önderliğinde Ordu Müftülüğümüz önemli bir çalışma yapıyor. Bu bir dayanışma ama bunun çok daha fazlasını yapmamız lazım. Şu ana kadar 3 milyon TL bir maddi para toplandı. Bunu daha da arttıracağız. Biz de Büyükşehir olarak bu çalışmaları destekliyoruz. Ümidimiz ve beklentimiz bir an evvel bu duruma dur denilmesi. Birleşmiş Milletler ve diğer milletler kötü bir sınav veriyorlar. Ülkemiz, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere aktif bir şekilde bu dramın, trajedinin, insanlık ayıbının biran önce engellenmesi için uğraş veriyorlar. Ordu’dan da bu gönül seferberliğine destek veriyoruz” dedi.

“El birliği ile yapılan çalışmalara destek olmaya çalışıyoruz”

Ordu İl Müftüsü İsmail Çiçek’te el birliği yapılan çalışmalarla masum ve mazlum coğrafyanın yanında olmak istediklerini vurguladı.

Ordu’dan önemli bir destek verildiğini ifade eden Çiçek, “Bugün bir kötülüğe taraf olmamak, masum ve mazlum coğrafyanın yanında olmak için el birliği ile yaptığımız bir çalışma. Ben Büyükşehir Belediye Başkanımıza destekleri için şükranlarımı sunuyorum. Ordu olarak el birliği ile tek yürek olarak mücadele ediyoruz. Kadın kardeşlerimiz katkıda bulunmak istediler. Evlerinde pişirdikleri el emeklerini burada sergiliyorlar. İnşallah burada biriktirdiklerimizi Kudüs’e, Gazze’ye, Mescidi Aksa’ya göndereceğiz. Oradaki mazlumlara göndereceğiz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.