Memleketine vefa borcunu yatırım ve istihdamla ödüyor

Memleketine vefa borcunu yatırım ve istihdamla ödüyor
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Memleketine vefa borcunu yatırım ve istihdamla ödüyor

MARDİN – BHA

Mardin’de başladığı yatırım ve gelişim sürecine yaptığı ve yapacağı yatırımlar ile memleketine olan vefa borcunu ödeyen Azim Group Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İlhan Mardin’i ve Mardin halkını globalde en iyi şekilde temsil etmek istiyor.

Her yıl birçok ihtiyaç sahibi ailenin ihtiyaçlarını karşılayan İlhan, doğup büyüdüğü ve global piyasalara açıldığı yer olan Mardin’e karşı ahde vefasını sürdürmeye devam ediyor.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren un fabrikaları arasında kendi sektöründe ilk 5’de yer alan Azim Group Holding, halka açılmaya hazırlanıyor. Yatırımlarını artırma kararı alan İlhan, 2024’ün ikinci çeyreğinde AKHAN Un adıyla Borsa’da bulunmayı hedefliyor.

Günlük 20 bin ton üretim

Adana’da bir, Mardin’de ise iki olmak üzere toplamda üç ayrı un şirketi ile günlük 1.200 ton üretim kapasitesine sahip, Türkiye un sektörünün öncü ve ihracat şampiyonlarından Azim Group Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Orhan İlhan yatırım çalışmalarına Güneş Enerjisi Sistemleri (GES) ve inşaat alanlarında ki projeleri ile de devam ediyor.  Sürdürülebilir enerji kaynaklarının önemini kavrayarak yatırımlarını geliştirdiklerini söyleyen İlhan bu alanda “Yeşil Doğa ve Yeşil Enerji” ilkesini bünyelerine aldıklarını ifade etti.

İnşaat alanında proje ve yaşam alanı geliştirdiklerini ifade eden İlhan, İnşaatın geleceği ile ilgili dizayn ve kalitenin önemini şiar edindiklerini belirtti.  Yatırımlarına ayrıca Mardin’de lisanslı depo yatırımını da eklemeyi hedefleyen Azim Group Holding bu kapsamda 50 bin ton lisanslı depoya kısa süre içerisinde başlayarak bu yıl içerisinde Azim Lisans Depoyu bitirmeyi de hedefleri arasında bulunduruyor.

Tüm bu yatırım ve gelişmeler neticesinde Halka Arz sürecinin ise çalışmalarını süratle tamamlamaya devam eden Azim Group Holding, bu sürecin sonunda halktan aldıkları ile yapacağı yatırımları yine halka kazandırmayı hedefliyor.

Halktan halka giden yol olacağız

Ayrıca bu yıl yatırımlarının yanı sıra yönetim kadrolarında ki derinliğe de önem veren Azim Group Holding, Yönetim Kadrolarındaki yenilikler ile de gelişim göstermeye devam ediyor.

Bu kapsamda Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak Holding bünyesine dahil olan üç farklı bakanlık bünyesinde Bakan Yardımcılığı vazifelerini üstlenen ve son olarak Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Fatih Metin kurumsallığın ve halka arz sürecinin en önemli paydaşlarından birisi olacak.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.