Kümbet Yaylasına Sel Kapanı Barajı Yapılıyor

Kümbet Yaylasına Sel Kapanı Barajı Yapılıyor
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


AK Parti Giresun Milletvekili, KİT Komisyonu üyesi Ali Temür Kümbet Barajının yakın takipleri sonucu yapımının yakın biz zamanda gerçekleştirileceği müjdesini verdi.

Giresun Dereli İlçesi, Kümbet-Uzundere Köyü’nde uzun süre önce programa aldırdığımız DSİ 22. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan “Giresun Dereli Aksu Vadisi Taşkın ve Rusubat Kontrolü (Kümbet Sel Kapanı) Kümbet Gölet’i projesi yapımı için süreç başlamıştır.

Yatırım Programa alınmasına vesile olduğumuz bu projeyi hayata geçirme aşamasına geldik. Sel Kapanı Projemiz yaklaşık 256.280 metre kare alana sahip, su derinliği 25-30 metre, gölet seti yüksekliği 36,60 metre yüksekliğinde sahip büyük donanımlı bir projedir.

Baraj Projemiz kümbet yaylamıza ve bölgemize önemli bir turizm katkısı sağlayacaktır. Balıkçılık, su sporları, sandal gezileri, su bisikleti, aile çay bahçeleri ve piknik alanları gibi faaliyetlerin yer aldığı bu proje bölgenin turizm değerine değer katacaktır.

Yapılacak bu projenin her aşamasının takipçisi olacağız. Şimdiden Kümbet Barajı projesinin ilimize, bölgemize ve tüm hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum dedi.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.