Kültür varlıklarının iade süreci çizgi romanla anlatılıyor

Kültür varlıklarının iade süreci çizgi romanla anlatılıyor
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Artemis’in Yolculuğu: Kültür varlıklarının iade süreci çizgi romanla anlatılıyor

Çizgi roman projesi, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından hazırlandı ve Türkiye’nin uluslararası arenadaki bu alandaki çabalarını vurgulamak amacıyla Uluslararası Müzeler Konseyi Türkiye Temsilciliği işbirliğiyle ABD Ankara Büyükelçiliği tarafından desteklendi.

“Artemis’in Yolculuğu” çizgi romanı, kültür varlıklarının korunması ve yurda iade süreçlerini anlatarak gençleri bu konuda bilinçlendirmeyi hedefliyor. Türkçe ve İngilizce olarak sunulan çizgi roman, okuyuculara yurtdışında bulunan bir eserin nasıl iade edildiğini ayrıntılı şekilde görsellerle anlatıyor.

Proje, kültür mirasının korunması, kaçakçılığa karşı mücadelede genç nesillerin bilinçlenmesi, uluslararası platformda Türkiye’nin bu alandaki çabalarının vurgulanması açısından büyük önem taşıyor.

Çizgi roman, Artemis’in hikayesi üzerinden, kültür varlıklarının kaçakçılığa karşı mücadelede Türkiye’nin gösterdiği çabaları ve uluslararası iş birliğini anlatıyor.

“Artemis’in Yolculuğu” çizgi romanına, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.