Kosova ESNAF Derneği Rektörü ziyaret etti

Kosova ESNAF Derneği Rektörü ziyaret etti
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Kosova Prizren merkezli İş Adamları ve Esnaflar Derneği (ESNAF) başkanı Varis Ceylani, Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal’a ziyarette bulundu.

Ziyarette ayrıca Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Mustafa Said Kurşunoğlu, Esnaf Başkan Yardımcısı Salih Salah ve Yönetim Kurulu Üyesi İslam Kaymakçı da yer aldı.
Rektör Prof. Dr. Yavuz Ünal, ESNAF derneği üyelerini ve halen üniversitemizde eğitim görmekte
olan Kosovalı doktor ve öğrencilerle yaptığı görüşmede, OMÜ’nün uluslararası eğitim imkanları, AR-
GE ile patent projeleri ve çalışmaları hakkında bilgi vererek, özellikle sağlık turizmi alanında gerçekleştirilen yeni yapılanmanın Kosova’da da duyurulmasının önemini vurguladı.
Dernek Başkanı Varis Ceylani, Kosovalı doktorların OMÜ’de almış oldukları eğitim için olumlu dönüşler aldıklarını belirtti. Üniversitenin Kosovalı doktorlara yönelik bu pozitif yaklaşımın, Kosova-Türkiye ilişkileri açısından son derece kıymetli olduğunu ve bu nedenle müteşekkir olduklarını ifade etti. Ceylani, sağlık turizmi alanında da OMÜ ile güçlü bir birliktelik kurmak istediklerini söyledi.
Kosova’lı doktorlar ise aldıkları özel eğitimlerin, son derece güncel ve hayat kurtarıcı bir önemde olduğunu örnekler üzerinden anlatarak kendileri ve Kosova adına OMÜ’ye ve Tıp Fakültesine müteşekkir olduklarını belirttiler. Ziyaret, hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

????????????????????????????????????

 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.