Esnafa 24 saat süre veriliyor, ancak taşınacağı yer gösterilmiyor

Esnafa 24 saat süre veriliyor, ancak taşınacağı yer gösterilmiyor
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Keskin: Esnafa 24 saat süre veriliyor, ancak taşınacağı yer gösterilmiyor

Kayhan İNCEOĞLU / MALATYA – BHA  

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, çarşı merkezinde depremde yıkılan Mısır Çarşı ve konteynerlerde faaliyet gösteren esnafları ziyaret etti.

Esnaflara taşınmaları için 1 gün süre verilmesine tepki gösteren Keskin, “Esnafa 1 gün süre veriliyor, ancak esnafın nereye taşınacağına dair bir yer ve alan gösterilmiyor.” dedi.

Çarşı merkezindeki inşaatın başlanılması için karar verilen işyeri ve konan konteynerlerin taşınmasına karşı olmadıklarını, zamanlamanın, verilen sürenin ve yeni bir yer gösterilmemesine karşı olduklarının altını çizerek, “Malatya çarşısına bakan geliyor. Bakan Yardımcısı geliyor ama kimseye haber vermeden çekip gidiyorlar.

Kış gelmiş, ‘Ben burayı yapacağım’ diyorsun, 4 tane esnaf var, onu da kaldırıyorsun. Sen o zaman niye Akpınar semtine konteyner kurdurdun? O zaman bağıra, bağıra söyledim, ‘Kaldıracaksanız koymayın’ dedik. O insanlar masraf ettiler. Yarın kış günü, durdunuz, durdunuz 1 sene bir şey yapmadınız, bu kış günümü yapacaksınız, böyle bu şehri ayağa kaldıracaksınız? Esnafı nereye kaldıracaksınız, yer gösterin.

Yer gösterin ki gidelim, yer gösterilmeden nereye gidelim. Bir taraftan elektrik kesiliyor, bir taraftan 1 gün süre veriliyor, devlet gücüyle bu olmaz. Bakan geliyor göremiyorsun, bakan yardımcısı geliyor göremiyorsun, bir gelsinler, bir esnafı gezip otursunlar.  Bu kadar esnafı şimdi nereye kaldıracaklar, hadi söyleyin?” ifadelerini kaydetti.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.