Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de

Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararlara göre, Türkiye’nin çeşitli illerinde bulunan bazı taşınmazlar acil kamulaştırılacak. Aydın, Kayseri, Çanakkale, İzmir, Manisa, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Nevşehir gibi iller, enerji üretimi ve iletim hatları için kamulaştırma sürecine dahil edildi ve bazı üniversitelere yeni fakülteler açıldı. 

featured

Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kararlara göre, Artvin’in Merkez ilçesine bağlı Çayağızı Mahallesi’nde bulunan alanların riskli alan ilan edilmesine dair daha önce alınan Bakanlar Kurulu kararı yürürlükten kaldırıldı.

Üniversitelerde de çeşitli değişikliklere gidildi. Samsun Üniversitesi’nde “Siyasi Bilgiler Fakültesi” ile “İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi” kurulurken, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde “Kıraat ve Mushaf Araştırmaları Enstitüsü” ve Kafkas Üniversitesi’nde “Sarıkamış Spor Bilimleri Fakültesi” kurulmasına karar verildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarının yurt dışı teşkilatında da düzenlemelere gidildiği belirtilirken, İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde “Kuzey Marmara Özel Endüstri Bölgesi” ve “ASKOOP Özel Endüstri Bölgesi”nin kurulması kararlaştırıldı.

Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.