Bingöl’de 2 Bin 878 Rakımlı Sülbüs Dağına Cumhuriyetin 100. Yılı Tırmanışı

Bingöl’de 2 Bin 878 Rakımlı Sülbüs Dağına Cumhuriyetin 100. Yılı Tırmanışı
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Türkiye Dağcılık Federasyonu Bingöl İl Temsilciliği ve Kuzeyyüzü Dağcılık Kulübü tarafından Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları kapsamında 2 Bin 878 rakımlı Yayladere Sülbüs Dağı zirvesine tırmanış yapıldı.

11 kişilik sporcu kafilesiyle gerçekleştirilen zorlu tırmanışın sonunda Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun Sülbüs dağının rakım ve adının yazılı olduğu tabela zirveye dikildi.

Tırmanışa ilişkin değerlendirmeleri alınan Türkiye Dağcılık Federasyonu Bingöl İl Temsilcisi ve Kuzeyyüzü Dağcılık Kulübü Başkanı Ramazan Küçükhazar, Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları kapsamında gerçekleştirdikleri etkinliğin keyifli geçtiğini ifade etti.

“Hem sağlık açısından faydalı oldu hem de kutlamalara bir renk katıldı” diyen Küçükhazar; “Dağ tırmanışları, doğa kampları gibi birçok etkinliğimiz oluyor. Katılımcılarımız özellikle hafta sonlarını bu tür etkinliklerimize katılarak değerlendiriyorlar. Keyifli geçen etkinliklerimiz, sosyalleşme bakımından da, doğanın keşfedilmesi açısından da oldukça yararlı. Doğaya ilgisi olan her bireyi etkinliklerimize bekliyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.