Başkan Taştan, Kılıçdaroğlu için imza verdi

Başkan Taştan, Kılıçdaroğlu için imza verdi
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Başkan Taştan, Kılıçdaroğlu için imza verdi

ARDAHAN/Özkan KARAKAYA – BHA

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 38. Olağan Kurultayı öncesinde Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan’ın da aralarında bulunduğu 55 İl Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldı.

Cumhuriyet Halk Partisi 38. Kurultayı öncesi 55 İl Başkanı, Kurultay Delegelerini temsilen Kılıçdaroğlu’nu desteklediklerini bir bildirge ile yayınladı. 11 YDK üyesi, 16 milletvekili olmayan PM üyesi, 95 Milletvekilinin Kılıçdaroğlu’na destek açıklamasından sonra 774 Kurultay delegesinden oluşan 55 ilin il başkanları ile beraber Erzurum’dan 8, Kars’tan 4, Karaman’dan 2 ve Samsun’dan 5 delegenin imzaladığı ortak bildiri metni şöyle:

55 Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanları olarak irademizi ortaklaştırdık

“CHP 38.Kurultayında örgütlerimizde başlayan yenilenme sürecini devam ettireceğine inandığımız, CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleme kararı aldık. Toplanan imzalar ve yapılan görüşmeler neticesinde yaklaşık 900 delegenin desteğini aldığını ve Sayın Genel Başkan’ın yeniden seçileceğini görüyoruz. CHP 38. Kurultayının CHP geleneklerine uygun olarak demokratik bir yarışa sahne olacağına, önce yerel seçimlerde daha sonra genel seçimlerde partimizi iktidara taşıyacak yenilenmiş yönetimini oluşturacağına inancımız tamdır. Örgütlerimizde mahalleden başlayan ilçe ve il örgütlerinde devam eden yenilenme sürecinin Sayın Genel Başkan liderliğinde kesintisiz devam edeceğine inanıyoruz.”

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.