Bakan ABD’li mevkidaşı Blinken ile görüştü

Bakan ABD’li mevkidaşı Blinken ile görüştü
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Bakan ABD’li mevkidaşı Blinken ile görüştü

ANKARA – BHA

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Türkiye’ye ziyarette bulunan ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile bir araya geldi. Blinken, Ankara’ya gece saatlerinde vararak Esenboğa Havalimanı’nda Türk yetkililer tarafından karşılandı. Görüşmeye, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeffry Flake, Dışişleri Bakanlığı Amerika’dan Sorumlu İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Büyükelçi Yaprak Balkan ve Ankara Vali Yardımcısı Namık Kemal Nazlı da katıldı.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ve ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleştirdikleri toplantı öncesinde basına kısa bir açıklama yaparak görüşmeye dair değerlendirmelerde bulundular.

Blinken, Türkiye ziyareti öncesinde Orta Doğu turu kapsamında İsrail, Ürdün, Mısır, Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin dışişleri bakanlarıyla İsrail’in Gazze’ye saldırıları konusunda görüşmelerde bulunmuştu. Ayrıca, “sürpriz” bir ziyaret gerçekleştirerek Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile Batı Şeria’da bir araya geldi. Blinken, Türkiye ziyaretinin ardından Tokyo, Seul ve Yeni Delhi’yi ziyaret etmek üzere yola çıkacak.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.