Ardahan’ın ilçelerinde Cumhuriyet coşkusu

Ardahan’ın ilçelerinde Cumhuriyet coşkusu
REKLAM ALANI
A+
A-
Google News


Ardahan’ın ilçelerinde Cumhuriyet coşkusu

Özkan KARAKAYA / ARDAHAN – BHA

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Ardahan’da düzenlenen törenlerle kutlandı. Vatandaşlar düzenlenen törenlere yoğun ilgi gösterdi.

Çıldır, Cumhuriyet Bayramı’nda Türk bayraklarıyla süslendi

Türk bayraklarıyla süslenen ilçede bayram coşkusuna 7’den 70’e herkes katıldı. Bayram alanını dolduran Çıldır ilçe halkı ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak Cumhuriyet bayramının 100’üncü yıl kutlamalarını heyecanla takip etti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı programı,

Program sonunda Çıldır İlçe Spor Müdürlüğü tarafından ilçede gerçekleştirilen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı daha sonra yapılan tören geçişinin ardından sona erdi. Programa; Kaymakam Enes İpek, Tabur Komutanı Yarbay Rıdvan Kök, Belediye Başkanı Kemal Yakup Ağlu, İlçe Jandarma Komutanı Serhat Arlı, İlçe Emniyet Amiri Halit Karahan, Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Çıldır Cumhuriyet Bayramında Türk bayraklarıyla süslendi

Cumhuriyet Bayramı Posof’ta heyecanla kutlandı

Posof Kaymakamı Emrah Akduman’ın makamında tebrikleri kabul etmesiyle başlayan kutlama programı Posof İlkokulu önünde düzenlenen etkinliklerle devam etti. Alparslan Caddesi’nde toplanan halkı selamlayan Kaymakam Emrah Akduman, Belediye Başkanı Cahit Ulgar ve Garnizon Komutanı Üsteğmen Muhammet Koçaslan, programa katılan Posofluların bayramını kutladılar. Daha sonra Posof Kaymakamı Emrah Akduman günün anlam ve önemini vurgulayan bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından, öğrenciler tarafından şiirlerin okundu, hazırlanan folklor gösterisinde halaylar çekildi. Spor müsabakalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve tören geçişinin ardından program sona erdi.

Cumhuriyet Bayramı Posof’ta halaylarla kutlandı

Hanak’ta Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı

Hanak Kaymakamlığı makamında kaymakam Ömer Övünç Koşansu’nun tebrikleri kabulü ile başlayan bayram, Hükümet Konağı önündeki etkinliklerle devam etti. Kaymakam Koşansu’nun günün anlamına hitaben konuşmasından sonra şiirler okundu, halk oyunları gösterileri sunuldu.  Hanak Kaymakamlığı ve Hanak Belediyesince ortaklaşa organize edilen etkinlik kapsamında, Selamverdi Camii önünde toplanan grup, Atatürk Caddesi’nden geçerek ellerinde fener ve Türk bayraklarıyla belediye binasına kadar yürüdü. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı yürüyüşe çok sayıda vatandaş da at sırtında eşlik etti.

Hanak’ta Cumhuriyet Bayramı’na yoğun katılım oldu

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.